Diagnoza psychologiczna młodzieży

Proces rozpoznania problemu, źródeł i mechanizmu jego powstania

InRelatio

Diagnoza psychologiczna młodzieży Warszawa

Diagnoza psychologiczna młodzieży to proces rozpoznania problemu, jego źródła oraz mechanizmu powstania. Zostaje ona zalecona po konsultacji z psychoterapeutą.

W naszym ośrodku diagnozą psychologiczną młodzieży zajmują się wykwalifikowani psychoterapeuci.

Jak przebiega diagnoza psychologiczna?

Spotkania konsultacyjne trwają od 50 do 90 min. Pierwsze spotkanie odbywa się z rodzicami. Terapeuta omawia zaobserwowane trudności u nastolatka, jego stany emocjonalne, niepokojące zachowania a także stosunek rodziców do zaistniałej sytuacji. Terapeuta przeprowadza również wywiad rozwojowy na podstawie kwestionariuszy diagnostycznych. Kolejne spotkanie odbywa się wyłącznie z nastolatkiem.

W następnych etapach diagnostycznych możliwe jest także wykonanie wystandaryzowanych testów psychologicznych – choć nie jest to konieczne. Wraz z rozwojem terapii a tym samym poznaniem świata młodej osoby, mogą być również zalecane inne badania lekarskie, opinie ze szkoły itp.

Diagnoza służy więc rozpoznaniu, pomaga w podjęciu dalszych działań w stosunku do nastolatka. Dzięki niej dobierane są odpowiednie narzędzia, dostosowane do rodzaju zaburzenia ( np. przy rozpoznaniu ADHD) czy etapu życia, jaki obecnie przechodzi. W InRelatio dbamy oto, aby diagnoza prowadziła na drogę pozytywnych zmian w życiu nastolatka, jego relacjach z rodzicami oraz otoczeniem.

Zdarza się, że sytuacja rodzinna skłania do przyjrzenia się problemowi przez psychiatrę, dlatego też w InRelatio również służymy taką pomocą.

Prowadzący:

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.