• 29-03-2020

Jak zorganizować w dobie pandemii życie rodzinne?

Jak zorganizować w dobie pandemii życie rodzinne?

Jak zorganizować w dobie pandemii życie rodzinne? 940 788 InRelatio

Panująca wokoło pandemia sprawia, że jesteśmy zmęczeni sytuacją ograniczonej kontroli, brakiem stałości, nieprzewidywalnymi zmianami, nieznanym.

System rodzinny ulega zmianie, bo nagle musimy przebywać ze sobą w domu, pracując i ucząc się zdalnie. Dodatkowo, nie mamy żadnej odskoczni, zmniejszają się możliwości odpoczynku poza domem. Ta sytuacja może być dla nas bardzo obciążająca.

  • Rodzice małych dzieci mają obawę czy placówki edukacyjne będą jutro otwarte, czy nie zostaną skierowani na kwarantannę?
  • Rodzice starszych dzieci obawiają się zdalnego nauczania. Dorośli są przeciążeni i nie odczuwają dobrostanu przychofizycznego.
  • Dzieci zaczynają odczuwać frustrację, znudzenie są przeciążone elektroniką.

Jak zorganizować w dobie pandemii życie rodzinne?

  • Możemy sobie pomóc przez ograniczenie napływu informacji, dbaniu o czas pracy i relaksu, rozpoznać to, na co mamy realnie wpływ, a co jest poza nasza kontrolą.
  • Warto skorzystać spotkań z psychologiem/psychoterapeutą, żeby wspólnie poszukać rozwiązań napotykanych trudności.

Takie spotkania pozwalają popatrzeć na swoją sytuację bardziej rozwojowo – możesz przewartościować różne aspekty swojego życia, zbudować wartościowe relacje z ludźmi, wypracować różne strategie radzenia sobie ze stresem i niepewnością.

Odpowiedni moment na pracę nad sobą jest dziś!

Aleksandra Dmoch Kupczyk – PSYCHOLOG DIAGNOSTA, PSYCHOTERAPEUTKA

w InRelatio Przestrzeń Rodziny

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.