Konsultacje dla rodziców oczekujących na przyjście dziecka

Gdy para spodziewa się dziecka

InRelatio

Konsultacje dla rodziców oczekujących na przyjście dziecka

Gdy para spodziewa się dziecka wiele uwagi poświęca się relacji matka – dziecko, ojciec – dziecko. Niewiele jednak w tym czasie mówi się o relacji relacja mężczyzna – kobieta. Relacja ta bywa zaniedbywana a jej ważność umniejszana. Jednak, gdy dziecko przychodzi na świat para rodzicielska powinna być w dobrej kondycji psychicznej by móc wspierać niemowlę w tej nowej dla niego sytuacji. Pewne tematy dotyczące oczekiwań i obaw rodziców związanych z przyjściem dziecka na świat powinny zostać omówione i wypowiedziane jeszcze przed porodem. Wtedy jest najwłaściwszy moment, aby porozmawiać, ustalić i zaplanować. Gdy dziecko jest już na świecie zwykle mamy do czynienia z tyloma nowymi rzeczami i odczuciami, że wsparcie w Partnerze/Partnerce oraz możliwość oparcia się o uprzednie ustalenia jest kluczowa i bywa bardzo pomocna. Zwłaszcza na początku, ale i przez całe swoje życie dziecko czerpie z dobrostanu psychicznego pary rodzicielskiej.

Na konsultacji omawiamy:

  • Jak wyobrażamy sobie czas połogu?
  • Jakie mamy wyobrażenia na temat dziecka?
  • Jakie mamy wyobrażenia na temat opieki nad niemowlęciem?
  • Czego obawiamy się w byciu ojcem/matką?
  • Czego potrzebujemy od siebie nawzajem by się wzmocnić na nadchodzący czas?
  • Czego potrzebujemy od siebie samych by się wzmocnić na nadchodzący czas?
  • Kwestie organizacyjne (np. kwestia gości w czasie, ile czasu w domu zostaje tata itp.)
Rola psychoterapeuty podczas konsultacji

Rolą psychoterapeuty jest pogłębianie poruszanych kwestii, zadbanie, aby wszystkie obszary zostały poruszanie oraz zadbanie o to, aby każda ze stron mogła się swobodnie wypowiedzieć.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.