Nasi specjaliści

Nasi specjaliści

Dzieci 3-10

Przyczyniamy się z całych sił do prawidłowego rozwoju dzieci na każdym ich etapie dorastania.

Zarówno wiek dziecięcy, przedszkolny i szkolny wymagają dużo uważności, cierpliwości oraz zrozumienia ze strony rodzica. Dzieci nigdy nie rozwijają się jednakowo, stąd więc na różnych etapach życia mogą pojawić się trudności, przede wszystkim w relacjach rodzic-dziecko. Rodzic to figura najważniejsza w rodzinie, tak więc dobrze jest by wtórował on dziecku w jego całym okresie dorastania. Był ostoją jakże ważnego bezpieczeństwa.

W InRelatio służymy pomocą w odkrywaniu naturalnych zasobów radzenia sobie w każdej sytuacji, budowaniu głębokich relacji rodzinnych, a także towarzyszymy podczas pracy nad tymi wartościami. Zależy nam, by efekty wspólnych spotkań/terapii były długotrwałe i wprowadzały w życie zdrowe i korzystne zmiany.

Nasi specjaliści

Młodzież 11-20

Empatia, zrozumienie, postawa nieoceniająca czyni wielkie kroki w pracy z młodzieżą.

Wiek dorastania to wiek, w którym najwięcej się dzieje w życiu młodego człowieka, jak i w jego najbliższych relacjach. Na tym etapie dobrze jest nie ignorować podejrzeń i swoich niepewnych odczuć wobec rozwoju dziecka – mogą okazać się słuszne. To właśnie teraz silnie kształtuje się jego postawa wobec życia, wartości, nawyki, samoakceptacja. Nie zawsze idzie to w zdrowym kierunku, choćbyśmy bardzo jako rodzice tego chcieli.

W InRelatio prowadzimy terapie indywidualne dla młodzieży. Sesje odbywają się w atmosferze zaufania i zrozumienia. Wiemy jak ważne jest w tym szczególnie buntowniczym i wrażliwym wieku zastosować odpowiednie podejście oraz postawę pełną otwartości i empatii. To wszystko jest kluczem do pokazania trudności w innym świetle, co więcej do zbudowania zdrowego pomostu w dorosły świat.

Nasi specjaliści

Rodziny

Rodzina to ważny filar społeczeństwa – w InRelatio dbamy o jej podstawowe wartości.

Harmonijne relacje, zdrowe stosunki między rodzicami a dziećmi oraz środowiskiem zewnętrznym to nasz główny cel pracy terapeutycznej. Podczas sesji rodzinnych miło patrzeć jest, gdy nawarstwiające się dotąd problemy zamieniają się w nić wzajemnego porozumienia i odbudowują się stosunki między członkami rodziny. Czasem dochodzi również do zdrowego zakończenia, rozstania, pożegnania ważnej części życia czy relacji. W rezultacie jednak na pewno efektem psychoterapii jest wewnętrzna spójność jej uczestników, poczucie zgody i autentyczności.

Wszystko co trudne, niekomfortowe wydarza się pod okiem naszych profesjonalistów, w bezpiecznych warunkach, w których rodzina może zdjąć z siebie noszony dotąd bagaż emocjonalny – często niewidoczny a jak bardzo odczuwalny napięciem.

Nasi specjaliści

Pary

Miłość, szczerość, akceptacja drogą do szczęśliwego życia we dwoje.

Życie we dwójkę to wspaniała przygoda, gdy tylko nieustannie pielęgnuje się wspólną przestrzeń, uczucie, które połączyło. Droga ta nie zawsze jest usłana różami a zrozumienie siebie i poznanie wymaga czasu oraz cierpliwości. Partner zawsze pokazuje nam w relacji również nasze własne mocne i słabe strony. Nikt tak jak on nie potrafi wyciągnąć na wierzch niezałatwionych, niepoukładanych spraw z samym sobą. Aby dobrze żyło się razem, dobrze jest w pełni akceptować i kochać siebie.

Terapia dla par to czas, w którym można w bezpiecznej przestrzeni dotknąć przyczyn oddalenia, niezrozumienia, braku bliskości czy też poczucia nadmiernej zależności od drugiej osoby. Cel jest zawsze jeden  – wewnętrza zgoda.

Nasi specjaliści

Dorośli

Indywidualna pomoc dla dorosłych, rodziców, opiekunów.

W InRelatio bardzo szeroko prowadzimy również pomoc w kierunku osób dorosłych w każdym wieku, sytuacji życiowej, relacyjnej, zawodowej, rodzicielskiej, zdrowotnej.  Nasz wyspecjalizowany zespół cechuje się ogromną empatią, wrażliwością, a także niezastąpionym podejściem do drugiego człowieka. Nic co ludzie, nie jest nam obce – z pasji i powołania prowadzimy szereg konsultacji  w odniesieniu do drugiego człowieka, aby pomóc mu osiągnąć lepszą jakość życia, stabilność i zadowolenie.

Konsultacje rodzicielskie, terapia indywidualna, praca z kobietami w ciąży i połogu, psychoterapia skierowana na trudności w relacjach, wyjście z kryzysu, depresji, nałogu, skierowanie na własne potrzeby i emocje – możesz zgłosić się do nas z każdą trudnością i na każdy etapie swojej drogi. Ważne, by zrobić ten krok – krok do zmiany.

Odpowiednia diagnostyka, leczenie różnorodnych zaburzeń – psychiatra dzieci i młodzieży

W InRelatio w swoim zespole mamy również lekarza specjalistę psychiatrii dzieci i młodzieży. Niejednokrotnie rodzic miewa wątpliwości co do określenia prawidłowego rozwoju swojej pociechy. Zmiany u dziecka czy młodego człowieka mogą mieć poważne konsekwencje a równocześnie być naturalnym efektem przejściowym danego etapu wieku. Warto więc w sytuacjach niepewnych zasięgnąć porady specjalisty.

Psychiatra dla dzieci pomoże rozwiać wątpliwości, określić podłoże danej sytuacji.
Celem spotkań ze psychiatrą jest ocena stanu zdrowia, rozpoznanie problemów emocjonalnych, a także przygotowanie planu działania lub leczenia, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pacjentów w InRelatio przyjmuje lekarz kliniczny, który zakłada pacjentowi dokumentację medyczną.

Nasi specjaliści

Mediacja

Mediacje bezpieczną drogą do porozumienia.

Mediator rodzinny w Inrelatio dba o harmonijny proces wzajemnego porozumienia obu stron. Jest to najbezpieczniejsza forma rozwiązywania konfliktów. Mediacje mogą dotyczyć różnych sfer życia m.in. rodziny, ugody po rozwodzie, podziału odpowiedzialności rodzicielskiej, kwestii finansowych. Osoby zgłaszające się na mediacje ustalają temat spotkania.

Mediator pełni role bezstronną, nie jest terapeutą ani doradcą. Cały przebieg mediacji jest przeprowadzony w poufności, akceptacji, a osoby dobrowolnie uczestniczą w spotkaniu. Mediacja to dziś najskuteczniejsza forma porozumienia, a te pozasądowe- podejmowane z własnej woli przez strony cieszą się największym powodzenie.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.