Zespół Poradni Rodzinnej

Nasi specjaliści

Dzieci 0-3

Od momentu narodzin poprzez wiek dziecięcy Twojego dziecka – jesteśmy z Tobą.

Specjaliści w InRelatio służą wykwalifikowaną pomocą od samego początku tj. od przyjścia na świat dziecka. Narodzinom nowego członka rodziny zawsze towarzyszą liczne zmiany w sposobie życia całej rodziny. Jest to diametralna zmiana dla rodzica, zwłaszcza , że nie zawsze wszystko układa się gładko i pomyślnie w każdym przypadku. Dlatego bardzo ważne jest, by w sytuacjach, gdy nie czujemy się pewnie -jak najwcześniej zareagować.

Wsparcie oraz interwencja specjalistów, którzy poprzez nawiązanie bliskiej relacji z dzieckiem i jego opiekunem pomogą naprowadzić na prostą nawet w  bardzo trudnych i z pozoru patowych sytuacjach. Kluczem do naprawy, do zmiany jest wsparcie profesjonalisty. Dzięki temu rozwój dziecka ma szanse naturalnie i zdrowo przebiegać od samego początku.

Nasi specjaliści

Dzieci 3-10

Przyczyniamy się z całych sił do prawidłowego rozwoju dzieci na każdym ich etapie dorastania.

Zarówno wiek dziecięcy, przedszkolny i szkolny wymagają dużo uważności, cierpliwości oraz zrozumienia ze strony rodzica. Dzieci nigdy nie rozwijają się jednakowo, stąd więc na różnych etapach życia mogą pojawić się trudności, przede wszystkim w relacjach rodzic-dziecko. Rodzic to figura najważniejsza w rodzinie, tak więc dobrze jest by wtórował on dziecku w jego całym okresie dorastania. Był ostoją jakże ważnego bezpieczeństwa.

W InRelatio służymy pomocą w odkrywaniu naturalnych zasobów radzenia sobie w każdej sytuacji, budowaniu głębokich relacji rodzinnych, a także towarzyszymy podczas pracy nad tymi wartościami. Zależy nam, by efekty wspólnych spotkań/terapii były długotrwałe i wprowadzały w życie zdrowe i korzystne zmiany.

Nasi specjaliści

Młodzież 11-20

Empatia, zrozumienie, postawa nieoceniająca czyni wielkie kroki w pracy z młodzieżą.

Wiek dorastania to wiek, w którym najwięcej się dzieje w życiu młodego człowieka, jak i w jego najbliższych relacjach. Na tym etapie dobrze jest nie ignorować podejrzeń i swoich niepewnych odczuć wobec rozwoju dziecka – mogą okazać się słuszne. To właśnie teraz silnie kształtuje się jego postawa wobec życia, wartości, nawyki, samoakceptacja. Nie zawsze idzie to w zdrowym kierunku, choćbyśmy bardzo jako rodzice tego chcieli.

W InRelatio prowadzimy terapie indywidualne dla młodzieży. Sesje odbywają się w atmosferze zaufania i zrozumienia. Wiemy jak ważne jest w tym szczególnie buntowniczym i wrażliwym wieku zastosować odpowiednie podejście oraz postawę pełną otwartości i empatii. To wszystko jest kluczem do pokazania trudności w innym świetle, co więcej do zbudowania zdrowego pomostu w dorosły świat.

Nasi specjaliści

Rodziny

Rodzina to ważny filar społeczeństwa – w InRelatio dbamy o jej podstawowe wartości.

Harmonijne relacje, zdrowe stosunki między rodzicami a dziećmi oraz środowiskiem zewnętrznym to nasz główny cel pracy terapeutycznej. Podczas sesji rodzinnych miło patrzeć jest, gdy nawarstwiające się dotąd problemy zamieniają się w nić wzajemnego porozumienia i odbudowują się stosunki między członkami rodziny. Czasem dochodzi również do zdrowego zakończenia, rozstania, pożegnania ważnej części życia czy relacji. W rezultacie jednak na pewno efektem psychoterapii jest wewnętrzna spójność jej uczestników, poczucie zgody i autentyczności.

Wszystko co trudne, niekomfortowe wydarza się pod okiem naszych profesjonalistów, w bezpiecznych warunkach, w których rodzina może zdjąć z siebie noszony dotąd bagaż emocjonalny – często niewidoczny a jak bardzo odczuwalny napięciem.

Nasi specjaliści

Pary

Miłość, szczerość, akceptacja drogą do szczęśliwego życia we dwoje.

Życie we dwójkę to wspaniała przygoda, gdy tylko nieustannie pielęgnuje się wspólną przestrzeń, uczucie, które połączyło. Droga ta nie zawsze jest usłana różami a zrozumienie siebie i poznanie wymaga czasu oraz cierpliwości. Partner zawsze pokazuje nam w relacji również nasze własne mocne i słabe strony. Nikt tak jak on nie potrafi wyciągnąć na wierzch niezałatwionych, niepoukładanych spraw z samym sobą. Aby dobrze żyło się razem, dobrze jest w pełni akceptować i kochać siebie.

Terapia dla par to czas, w którym można w bezpiecznej przestrzeni dotknąć przyczyn oddalenia, niezrozumienia, braku bliskości czy też poczucia nadmiernej zależności od drugiej osoby. Cel jest zawsze jeden  – wewnętrza zgoda.

Wsparcie, wyjaśnienie, zrozumienie – pomoc przy niemowlęciu od pierwszego kroku.

W InRelatio wspiera i dopełnia nasz zespół położna noworodkowa. To do niej można zgłaszać się z trudnościami w okresie ciąży, jak i tuż po narodzinach. Świadczy pomoc przez pierwsze miesiące życia dziecka – zarówno wcześniaków jak i zdrowych dzieci poprzez naukę chustowania, masaż niemowlęcy, przyjazną pielęgnację. Konsultacje ze specjalistką zapewniają poczucie wzmocnienia więzi i poczucia bliskości z dzieckiem, a także rozwijania jej poprzez umiejętny dotyk.

Spotkania indywidualne, warsztaty są przeznaczone dla kobiet w ciąży, dla obojga rodziców oczekujących przyjścia na świat dziecka oraz dla mamy i taty wchodzących w niemowlęcy świat. Wsparcie w wyzwaniach na nowej drodze, empatia, wyjaśnienie nieznanego – w InRelatio jesteśmy również dla Ciebie na tym etapie życia.

Nasi specjaliści

Trener NVC

Porozumienie bez przemocy kluczem do szczęśliwych relacji.

Przygotowanie do zdrowej roli rodzica, opiekuna, wychowawcy, nauczyciela to jedna z preferencji, jakie posiada specjalistka- trener NVC w InRelatio. Porozumienie bez przemocy to jedyna forma a zarazem klucz do prawdziwych, efektywnych i przede wszystkim szczęśliwych relacji z dzieckiem, partnerem, wychowankiem.

Dzięki warsztatom, mediacjom, konsultacjom z p. Magdaleną Wegner można wejść na drogę lepszego zrozumienie siebie jak i drugiego człowieka, odnaleźć się w każdej roli, jakie przypisuje nam życie na danym etapie. Trener NVC oferuje wsparcie w procesie wychowania, porozumieniu partnerskim, nauczeniu się bycia rodzicem, nauczycielem, wychowawcą czy opiekunem.

Odpowiednia diagnostyka, leczenie różnorodnych zaburzeń – psychiatra dzieci i młodzieży

W InRelatio w swoim zespole mamy również lekarza specjalistę psychiatrii dzieci i młodzieży. Niejednokrotnie rodzic miewa wątpliwości co do określenia prawidłowego rozwoju swojej pociechy. Zmiany u dziecka czy młodego człowieka mogą mieć poważne konsekwencje a równocześnie być naturalnym efektem przejściowym danego etapu wieku. Warto więc w sytuacjach niepewnych zasięgnąć porady specjalisty.

Psychiatra dla dzieci pomoże rozwiać wątpliwości, określić podłoże danej sytuacji.
Celem spotkań ze psychiatrą jest ocena stanu zdrowia, rozpoznanie problemów emocjonalnych, a także przygotowanie planu działania lub leczenia, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pacjentów w InRelatio przyjmuje lekarz kliniczny, który zakłada pacjentowi dokumentację medyczną.

Nasi specjaliści

Mediacja

Mediacje bezpieczną drogą do porozumienia.

Mediator rodzinny w Inrelatio dba o harmonijny proces wzajemnego porozumienia obu stron. Jest to najbezpieczniejsza forma rozwiązywania konfliktów. Mediacje mogą dotyczyć różnych sfer życia m.in. rodziny, ugody po rozwodzie, podziału odpowiedzialności rodzicielskiej, kwestii finansowych. Osoby zgłaszające się na mediacje ustalają temat spotkania.

Mediator pełni role bezstronną, nie jest terapeutą ani doradcą. Cały przebieg mediacji jest przeprowadzony w poufności, akceptacji, a osoby dobrowolnie uczestniczą w spotkaniu. Mediacja to dziś najskuteczniejsza forma porozumienia, a te pozasądowe- podejmowane z własnej woli przez strony cieszą się największym powodzenie.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.