• 29-09-2022

Magdalena Wac

Magdalena Wac

Magdalena Wac 774 1024 InRelatio
Psycholożka, psychoterapeutka

Magdalena Wac

O mnie

 Jestem psycholożką i psychoterapeutką w trakcie całościowego szkolenia psychoterapeutycznego.

Pracuję z nastolatkami, młodymi dorosłymi i rodzicami. W swojej pracy korzystam z nurtu systemowego oraz inspiracji psychoanalitycznych, w tym także z nurtu psychoanalizy lacanowskiej – dlatego ważne jest dla mnie poznanie szerokiego kontekstu funkcjonowania osoby doświadczającej trudności. Zachęcam do przyjrzenia się historii życia, przeszłym doświadczeniom i temu, co indywidualne i wyjątkowe w pacjencie/pacjentce, by ułatwić widzenie tego, co przeżywa obecnie.

Moim priorytetem jest stworzenie takiej relacji, która da możliwość swobodnego mówienia o tym, co ważne.

W nurcie systemowym ważne jest kierowanie uwagi i współpraca z otoczeniem wspieranej osoby. Osoba wspierana widziana jest w szerokim kontekście swojej rodziny, opiekunów, przyjaciół, pochodzenia i kultury. Zmiana osiągnięta w toku terapii w tym nurcie ma szansę się utrwalić, jeśli najbliżsi ją akceptują, rozumieją i wspierają – dlatego istotna dla mnie jest współpraca z rodzicami, opiekunami i najbliższą rodziną wspieranych dzieci i osób nastoletnich.

W mojej pracy dopasowuję tempo zmian do możliwości, etapu rozwoju i indywidualnych potrzeb osoby, którą wspieram. Ważne jest dla mnie podążanie za pacjentem/pacjentką poprzez uważne i empatyczne słuchanie. Szczególnie istotne jest dla mnie stworzenie miejsca na odnalezienie i pielęgnowanie tego, co indywidualne w osobie, którą wspieram.

Kwalifikacje

Uczestniczka całościowe pięcioletniego szkolenia psychoterapeutyczne w nurcie systemowo-psychodynamicznym w Fundacji Kontekst na Rzecz Rozwoju Psychoterapii i Terapii Rodzin w Krakowie (w trakcie)
Absolwentka studiów podyplomowych – Gender Studies w Polskiej Akademii Nauk
Absolwentka studiów magisterskich – Psychologii Stosowanej na Uniwersytecie Jagiellońskim
Doświadczenie zawodowe zdobywałam m.in. jako: psycholożka w Interwencyjnej Placówce Opiekuńczo-Wychowawczej, świetlicy środowiskowej Ognisko Starówka w Warszawie, terapeutka w Poradni Psychologicznej oraz terapeutka środowiskowa w Poradni Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży w Józefowie oraz w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym

Aktywność zawodowa

Praca indywidualna z młodzieżą od 10 roku życia,
Konsultacje i wsparcie wychowawcze i psychoedukacyjne rodziców,
Wsparcie indywidualne dorosłych i młodych dorosłych,
Wsparcie młodzieży i dorosłych osób LGBTQIA także w procesie odkrywania tożsamości płciowej, orientacji psychoseksualnej,
Wsparcie rodziców i rodzin LGBTQIA,
Wsparcie w czasie zmian w rodzinie, okresie okołorozwodowym.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.