• 03-12-2020

Olga Zaucha

Olga Zaucha

Olga Zaucha 768 1024 InRelatio
Psychiatra warszawa
Olga Zaucha - ZnanyLekarz.pl
Lekarz Specjalista Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Warszawa

Olga Zaucha

Doświadczenie i osiągnięcia naukowe

Absolwentka I Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Specjalizację z zakresu psychiatrii dzieci i młodzieży realizowała w Klinice Psychiatrii Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.

Doświadczenie  poza macierzystą Kliniką zdobywała również m.in. w Poradni Autystycznej Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży Instytutu Psychiatrii i Neurologii, Poradni Zdrowia Psychicznego dla Dzieci i Młodzieży przy ul. Puławskiej w Warszawie, prowadząc od kilku lat ambulatoryjną praktykę lekarską, w Oddziale Dziennym dla Dzieci i Młodzieży SPDSK przy ul. Żwirki i Wigury w Warszawie, Oddziale Podwójnych Diagnoz, przeznaczonym do leczenia uzależnień dla Młodzieży w Otwocku, Klinice Leczenia Nerwic, Zaburzeń Osobowości i  Zaburzeń Odżywiania IPIN, w trakcie samodzielnych dyżurów w szpitalu.

Uczestniczka kursów m.in. z zakresu farmakoterapii w zaburzeniach psychicznych u dzieci i młodzieży, psychoterapii dzieci i młodzieży, seksuologii wieku rozwojowego.

Brała udział w konferencjach naukowych m.in. II Międzynarodowej Konferencji Psychiatrii Dzieci i Młodzieży, konferencji “Kiedy dziecko staje się dorosłym”, “Zdrowie Psychiczne a etapy rozwoju”.

Współautorka książki “Zaburzenia psychiczne dzieci i młodzieży”.

Uczestniczy w konferencjach naukowych oraz śledzi najnowsze doniesienia, aby być na bieżąco ze współczesnymi standardami leczenia.

Dzieci i młodzież

Jako psychiatria dzieci i młodzieży zajmuje się nie tylko diagnostyką i leczeniem zaburzeń lękowych, nastroju, odżywiania, psychoz, całościowych zaburzeń rozwoju (zaburzeń ze spektrum autyzmu), zaburzeń obsesyjno-kompulsyjnych, zaburzeń hiperkinetycznych, zaburzeń zachowania, zaburzeń psychicznych towarzyszących niepełnosprawności intelektualnej, ale również m.in. tikami i zespołem Tourette’a, lękiem separacyjnym, mutyzmem wybiórczym, także zaburzeniami z pogranicza psychiatrii i neurologii dziecięcej, takimi jak zespół Retta czy zespół Landau-Kleffnera oraz zaburzeniami psychicznymi, występującymi w chorobach genetycznych np. zespole łamliwego chromosomu X, Pradera-Willego czy Angelmana.

Przyjmuje dzieci oraz młodzież, zapraszam na wizytę.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.