• 12-01-2021

Tamara Pocent

Tamara Pocent

Tamara Pocent 1024 683 InRelatio
Mediator rodzinny, superwizor Warszawa

Tamara Pocent

Pedagog, mediatorka, trenerka i superwizorka mediacji; doradca rodzinny, coach ICC

Ukończyła Wydział Pedagogiki na Uniwersytecie Warszawskim oraz Studium Terapii Pedagogicznej. Jest członkiem założycielem i byłym członkiem Zarządu Stowarzyszenia Mediatorów Rodzinnych (SMR), certyfikowanym coachem International Coaching Community (ICC).

Ma ponad dwudziestoletnie doświadczenie w pracy mediatora rodzinnego; prowadziła też mediacje w sprawach karnych, pracowniczych, oświatowych.
Posiada bogate doświadczenie w pracy z rodzinami w sytuacjach konfliktowych i okołorozwodowych; min.przez kilka lat pracowała w Komitecie Ochrony Praw Dziecka oraz jako biegły sądowy w sprawach rodzinnych. Pomaga skonfliktowanym rodzicom i ich dzieciom w znalezieniu najlepszych dla nich rozwiązań w sytuacjach okołorozstaniowych – jako mediatorka i konsultantka rodzinna. Szczególną wagę przywiązuje do ochrony potrzeb i interesów dzieci w trudnych sytuacjach rodzinnych.

Prowdzi też warsztaty rodzicielskie dla osób, które chcą poszerzyć swoją wiedzę i umiejętności w obszarze oddziaływań wychowawczych, min. warsztaty dla rozstających się rodziców, warsztaty dla rodziców, którym zależy na odbudowaniu kontaktu z dzieckiem (utraconego gł. na skutek rozstania z drugim rodzicem) oraz coaching rodzicielski.

Realizowała autorskie szkolenie „Potrzeby dzieci a potrzeby rodziców w sytuacji kryzysu w rodzinie. Rola mediatora rodzinnego”. Przeprowadziła też liczne szkolenia dla specjalistów pracujących w obszarze pomocy dziecku i jego rodzinie, min. dla pracowników socjalnych, oświatowych, psychologów i pedagogów (min.w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno – Społecznych (WCIES) oraz superwizje.

Istotnym obszarem jej aktywności jest coaching osobisty, dla osób pragnących dokonać istotnych zmian w swoim życiu osobistym i/lub zawodowym- w tym dla dla osób przed rozstaniem(coaching przedrozwodowy) oraz po rozstaniu (coaching po-rozwodowy).
Prowadziła zajęcia warsztatowe dla studentów UKSW, i IPSiR UW z zakresu mediacji rodzinnej. Od wielu lat współpracuje z Uniwersytetem SWPS w ramach studiów podyplomowych „Mediacje Rodzinne. Podstawy
Pomocy Psychologicznej dla Rodziny”.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.