Psychiatria dla dzieci Warszawa

Konsultacje u lekarza psychiatry dla dzieci

InRelatio

Psychiatria dla dzieci Warszawa

W naszym ośrodku prowadzimy także konsultacje u lekarza psychiatry dla dzieci od 3 r.ż. Na wizytę zapraszane jest dziecko razem z rodzicami. Celem spotkań jest ocena stanu zdrowia dziecka, rozpoznanie problemów emocjonalnych, a także przygotowanie planu działania lub leczenia, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pacjentów przyjmuje lekarz kliniczny, który zakłada pacjentowi dokumentację medyczną.

Pierwsze konsultacje trwają 50 minut, w przypadku wizyt kontrolnych konsultacje zajmują 25 minut.

Nasza psychiatra od dzieci i młodzieży po rozpoznaniu klinicznym głównego źródła problemu dobierze odpowiedni plan działania terapeutycznego. Jest to niezwykle ważny element leczenia, który określa rodzaj, częstotliwość terapii jak i również formę spotkań. W niektórych przypadkach zaleca się terapię skierowaną dla rodziców lub całej rodziny, by poprawić jakość wzajemnej komunikacji, zrozumienia czy otworzenia się na potrzeby drugiej osoby. Są to czynniki mocno wpływające na rozwój i wychowanie dziecka oraz jego przejawiające się dysfunkcje. Nasz lekarz psychiatra dzieci i młodzieży w InRelatio zapewnia wykwalifikowaną pomoc, profesjonalne podejście, a także prowadzenie w oparciu o dokumentację medyczną. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Jeśli zajdzie potrzeba psychiatra włącza w terapię leczenie farmakologiczne.

Psychiatra dla dzieci

Psychiatra dla dzieci w InRelatio zajmuje się także zaburzeniami psychicznymi przy niepełnosprawności intelektualnej, tikami, rozpoznaniem i leczeniem zespołu Tourette’a, Retta, Landau-kleffnera, zespołu łamliwego chromosomu X, Pradera-Willego.

Zdarzają się sytuacje, gdy rodzic nie do końca ma pewność czy zachowanie jego dziecka jest naturalną oznaką pewnego etapu rozwoju czy też właśnie rozpoczyna się ujawnianie głębszego problemu świadczącego o zaburzeniach dziecka. Samym rodzicom czy opiekunom ciężko jest to jednoznacznie stwierdzić . W razie jakichkolwiek wątpliwości w temacie rozwoju swojej pociechy warto zwrócić się na konsultację do specjalisty. Psychiatra dla dzieci pomoże rozjaśnić i rozwiać wątpliwości, a także określić podłoże danej sytuacji. Każda nagła zmiana, która dotyka skrajności zachowania młodego osobnika, np. dziecko otwarte, towarzyskie, lubiące przybywać w gronie rówieśników i ludzi zaczyna zamykać się w swoim pokoju nie wykazując w ogóle chęci zainteresowania innymi – jest oznaką skłaniającą do szczególnego zainteresowania i jak najszybszej reakcji ze strony rodzica. Często jest to pierwszy krok do depresji, dlatego warto podjąć konkretne działania, które wyeliminują lub wskażą konkretne rozpoznanie. Psychiatra dla dzieci już na pierwszej wizycie zajmie się obserwacją źródła problemu, a także da konkretne wskazówki do dalszego postępowania, jeśli okaże się ono konieczne.

Jeśli zauważasz u swojego dziecka jakiekolwiek dysfunkcje w obszarze rozwoju psychicznego, percepcji, zaburzeń nastroju, odżywiania, zachowania, niepełnosprawność intelektualną, lęki itp. to czas, by jak najszybciej zareagować i poddać diagnozie swoje dziecko.

Jakie mogą być dalsze kroki po konsultacji:
  • Rozpoznanie kliniczne lub jego brak.
  • Skierowanie dziecka, rodziców lub całej rodziny na psychoterapię.
  • Włączenie leczenia farmakologicznego.
  • Objęcie pacjenta stałą, comiesięczną opieką lekarza.

Prowadzący:

Psychiatra
Monika Youssef-Khalil
UMÓW WIZYTĘ
Monika Youssef-Khalil
Psychiatra
Wioletta Borowiec-Jarębska
UMÓW WIZYTĘ
Wioletta Borowiec-Jarębska

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.