Psychiatria dla młodzieży Warszawa

Konsultacje u lekarza psychiatry dla młodzieży

InRelatio

Psychiatria dla młodzieży Warszawa

W InRelatio pomoc zapewnia również psychiatra. W sesji bierze udział specjalista, rodzice oraz nastolatek. Po pierwszym spotkaniu ustalany jest plan dalszego postępowania na podstawie rozpoznania stanu zdrowotnego/emocjonalnego dziecka. Psychiatra-lekarz kliniczny zakłada każdemu pacjentowi dokumentację medyczną.

Pierwsze konsultacje trwają 50 minut, w przypadku wizyt kontrolnych konsultacje zajmują 25 minut.

Po rozpoznaniu klinicznym lekarz psychiatra przygotowuje indywidualny plan działania terapeutycznego z określeniem rodzaju terapii, jej częstotliwości oraz dokładnej formy. Czasami zaleceniem specjalisty jest terapia rodzinna, której celem jest poprawa relacji między członkami rodziny, wniesie nowych jakości, które zbliżają i otwierają na siebie wzajemnie. Rodzina najmocniej kształtuje i wpływa na rozwój młodej osoby, dlatego też pracą nad wzajemnymi w niej relacjami przynosi pozytywne skutki w życiu dorastającego nastolatka. W niektórych przypadkach do terapii włączane jest leczenie farmakologiczne. Psychiatra młodzieży w InRelatio jest osobą z wieloletnim doświadczeniem różnych przypadków.
Wykazuje również kwalifikacje jako lekarz kliniczny, dzięki czemu patrzy na młodego człowieka szeroko i w pełni, biorąc pod uwagę różne czynniki składające się na jego stan zdrowia.

Psychiatra dla młodzieży

W okresie dorastania mają miejsce różnorodne i często specyficzne zachowania młodzieży, które skłaniają rodziców do bacznej obserwacji a przy tym często również do niepokoju. Odbiegające od normy zachowania nastolatków mogą przejawiać się różnie: izolacją od rówieśników, zaburzeniem odżywiania, agresją, zaniedbywaniem szkoły i obowiązków, sięganiem po używki, czasami drastyczną zmianą poglądów, otoczenia, stylu ubioru. Gdy zauważasz więc coś, co zaczyna Cię niepokoić w zachowaniu Twojego nastolatka – warto sięgnąć porady specjalisty. Psychiatra dla młodzieży da Ci rzetelną informację zwrotną na temat Twojego syna lub córki. Sama już diagnoza i rozpoznanie wpłynie na Ciebie uspokajająco, gdyż nie zawsze zmiany towarzyszące nastolatkowi są przyczyną jakichś ogromnych dysfunkcji. Natomiast, nawet jeśli tak zdarzy się w Waszym przypadku, świadomość tego pomoże rozpocząć pracę nad zmianą, a także obrać odpowiedni kierunek. Psychiatra dla młodzieży określa dalszy plan pomocy już po pierwszej wspólnej konsultacji.

Jeśli zauważasz u swojego dziecka jakiekolwiek dysfunkcje w obszarze rozwoju psychicznego, percepcji, zaburzeń nastroju, odżywiania, zachowania, niepełnosprawność intelektualną, lęki itp. to czas, by jak najszybciej zareagować i poddać diagnozie swoje dziecko.

Jakie mogą być dalsze kroki po konsultacji:
  • Rozpoznanie kliniczne lub jego brak.
  • Skierowanie dziecka, rodziców lub całej rodziny na psychoterapię.
  • Włączenie leczenia farmakologicznego.
  • Objęcie pacjenta stałą, comiesięczną opieką lekarza.

Prowadzący:

Psychiatra
Monika Youssef-Khalil
UMÓW WIZYTĘ
Monika Youssef-Khalil

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.