Psychiatria dla dzieci i młodzieży Warszawa

Konsultacje u lekarza psychiatry dla dzieci

InRelatio

Psychiatria dla dzieci i młodzieży Warszawa

W naszym ośrodku prowadzimy także konsultacje u lekarza psychiatry dla dzieci od 3 r.ż. Na wizytę zapraszane jest dziecko razem z rodzicami. Celem spotkań jest ocena stanu zdrowia dziecka, rozpoznanie problemów emocjonalnych, a także przygotowanie planu działania lub leczenia, w zależności od indywidualnych potrzeb. Pacjentów przyjmuje lekarz kliniczny, który zakłada pacjentowi dokumentację medyczną.

Pierwsze konsultacje trwają 50 minut, w przypadku wizyt kontrolnych konsultacje zajmują 25 minut.

Nasza psychiatra od dzieci i młodzieży po rozpoznaniu klinicznym głównego źródła problemu dobierze odpowiedni plan działania terapeutycznego. Jest to niezwykle ważny element leczenia, który określa rodzaj, częstotliwość terapii jak i również formę spotkań. W niektórych przypadkach zaleca się terapię skierowaną dla rodziców lub całej rodziny, by poprawić jakość wzajemnej komunikacji, zrozumienia czy otworzenia się na potrzeby drugiej osoby. Są to czynniki mocno wpływające na rozwój i wychowanie dziecka oraz jego przejawiające się dysfunkcje. Nasz lekarz psychiatra dzieci i młodzieży w InRelatio zapewnia wykwalifikowaną pomoc, profesjonalne podejście, a także prowadzenie w oparciu o dokumentację medyczną. Każdy przypadek jest traktowany indywidualnie. Jeśli zajdzie potrzeba psychiatra włącza w terapię leczenie farmakologiczne.

Jeśli zauważasz u swojego dziecka jakiekolwiek dysfunkcje w obszarze rozwoju psychicznego, percepcji, zaburzeń nastroju, odżywiania, zachowania, niepełnosprawność intelektualną, lęki itp. to czas, by jak najszybciej zareagować i poddać diagnozie swoje dziecko.

Jakie mogą być dalsze kroki po konsultacji:
  • Rozpoznanie kliniczne lub jego brak.
  • Skierowanie dziecka, rodziców lub całej rodziny na psychoterapię.
  • Włączenie leczenia farmakologicznego.
  • Objęcie pacjenta stałą, comiesięczną opieką lekarza.

Prowadzący:

Psychiatra
Monika Youssef-Khalil
UMÓW WIZYTĘ
Monika Youssef-Khalil

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.