Psychoedukacja rodziców

Uwrażliwiamy rodziców, aby dostrzegali niepokojące oznaki i jak najszybciej okazali właściwe wsparcie

InRelatio

Psychoedukacja rodziców Warszawa

Psychoedukacja rodziców daje możliwość rozpoznania nieprawidłowości w relacjach, rozwoju i emocjonalności dzieci i młodzieży.

Uświadamiamy rodziców odnośnie sytuacji, w których niezbędna jest pomoc specjalisty psychologa lub terapeuty. Uwrażliwiamy na obserwację rozwoju swojego dziecka, jak najszybszą reakcję na niepokojące oznaki. W zależności od potrzeb oferujemy dalsze wsparcie.

Kiedy psychoedukacja jest szczególnie ważna

Na zajęcia z psychoedukacji mogą zapisać się rodzice dzieci i młodzieży w każdym wieku. Z programu polecamy skorzystać szczególnie przed największymi zmianami w życiu tj.: przed pierwszymi zajęciami w przedszkolu, przed rozpoczęciem edukacji wczesnoszkolnej, przed egzaminami, przy zmianie miejsca zamieszkania, placówki edukacyjnej, w okresie dojrzewania czy też w sytuacjach rozwodu/separacji rodziców.

Zajęcia polecamy także:
  • rodzicom doświadczającym nadmiernego lęku i troski o dziecko,
  • matkom cierpiącym na depresję poporodową,
  • rodzicom z nerwicami lub nałogami,
  • rodzinom zastępczym,
  • rodzicom dzieci adoptowanych.

Poza zajęciami z psychoedukacji, w zależności od potrzeb, można wybrać dodatkowo zajęcia z psychoterapii lub warsztaty.

Psychoedukacja rodziców a domowy ład

To Wy jesteście domem a relacje i więź emocjonalna tworzą niezbędne fundamenty, cztery przytulne ściany i bezpieczny dach nad głową.

Mówi się, że problemy zawsze wynosi się z domu, ale to właśnie w tym domu (w gronie najbliższych) możemy je wspólnie rozwiązać. W InRelatio podchodzimy do każdego indywidualnie i z pełnym zrozumieniem. Depresja również nie jest u nas tematem tabu a obszarem, który chętnie rozjaśniamy i pomagamy skutecznie z niego wyjść. Nie oceniamy i uczymy nie oceniać, nie osądzać, nie oskarżać. Pomagamy zrozumieć, że w rodzinie mogą pojawić się różne trudności i każdemu może zdarzyć się popełnić błędy. Najważniejsze jednak jest, by dać sobie przestrzeń na ich zrozumienie, chęć poprawy. Najstabilniejszym fundamentem każdej rodzinnej relacji jest przede wszystkim miłość, bliskość jej członków i my zachęcamy do szczególnego pielęgnowania tych wartości.

Jak słuchać
jak mówić
i jak patrzeć?

Nasi specjaliści posiadają bogatą wiedzę i ogromne doświadczenie, które przekładają się na rozwiązania wielu problemów pojawiających się w rodzinnych relacjach. Poprzez analizę indywidualnych trudności dobiorą najlepsze strategie działania, a także zapewnią profesjonalne wsparcie na każdym etapie wspólnej pracy.

Czasami potrzeba niewiele, aby znacząco poprawić jakość życia i relacji z bliskimi. Czasami trzeba nauczyć się słuchać, aby usłyszeć to, co bywa niewypowiedziane. Czasami trzeba nauczyć się mówić, aby zostać usłyszanym i nigdy nie żałować wypowiedzianych słów. Czasami trzeba nauczyć się patrzeć, aby zobaczyć więcej.

Alternatywne reakcje

Pozwalamy zrozumieć, że na trudną sytuację można reagować na różne sposoby. Jeżeli trzynastolatka od tygodnia nie umyła głowy -nie wyśmiewaj jej, nie oceniaj. Prawdopodobnie to objaw depresji. Zdaj sobie sprawę, że mogą być to początki poważnego stanu, na który warto zareagować wsparciem i chęcią pomocy. Depresja dotyka ludzi w każdym wieku, także młodzież i dzieci.

Prowadzący:

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.