Psycholog dla dzieci

Martwisz się o swoje dziecko?
Podejrzewasz, że jego zachowania
i emocje wykraczają
poza „normę

Martwisz się o swoje dziecko? Podejrzewasz, że jego zachowania i emocje wykraczają poza „normę” ? Wyczerpałeś już wszelkie możliwe środki i szukasz pomocy? Jesteś w dobrym miejscu. W InRelatio zadbamy o Twoje dziecko, pomożemy lepiej zrozumieć Ci jego emocje i reakcje. Wesprzemy Was na etapie zmian. Razem odnajdziemy źródło problemu, świeże spojrzenie na proces rozwoju Twojego dziecka, by móc go w nim wspierać, by ono czuło się bezpiecznie.

Konsultacje

Psycholog dla dzieci Warszawa

Konsultacje składają się łącznie z trzech spotkań z psychoterapeutą. Każde z nich trwa 50 minut. Pierwsza wizyta w naszym ośrodku to rozmowa rodziców z psychoterapeutą. Na tym etapie ważna jest swobodna i komfortowa wymiana informacji, dlatego nastolatek zapraszany jest do udziału dopiero na kolejnych etapach spotkań.

Konsultacja z terapeutą pomaga przede wszystkim nazwać i zrozumieć źródło problemu. Proces w niektórych przypadkach sprowadza się również do obserwacji określonych zachowań dziecka w domowej przestrzeni. Po trzech spotkaniach przygotowywany jest plan działania, który skupia się na rozwiązaniu trudności. Wszystkie wytyczne są omawiane wspólnie z rodzicami, by zwiększyć poczucie świadomości procesu terapeutycznego nastolatka.

Zalecenia

W zależności od potrzeb po konsultacjach możemy zalecić:

  • diagnozę psychologiczną dzieci i młodzieży,
  • psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży,
  • psychoterapię dla rodziców,
  • konsultacje z psychiatrą dzieci i młodzieży,
  • warsztaty dla rodziców,
  • psychoterapię rodzinną,
  • psychoedukację dla rodziców.

Psycholog dziecięcy Warszawa

Dla kogo?

Psychoterapeuta pomoże w zaburzonych relacjach rodzinnych, kiedy reakcje, zachowania dziecka odbiegają od naturalnych, gdy rodzic ma poczucie, że wykraczają one poza “normę”.
Pracujemy nad rozwiązaniem różnorodnych problemów, m.in. takich jak: konflikty z rówieśnikami, trudności z komunikacją lub z nauką, agresywne zachowania, brak poczucia bliskości pomiędzy rodzicem a dzieckiem.

Ważnym jest, aby jak najszybciej zareagować w sytuacji, która budzi niepokój. W InRelatio zajmiemy się kolejnymi krokami, aby wszystko wróciło do rodzinnej harmonii.

Skupiamy się nie tylko na problemach i trudnych emocjach dzieci, ale także reakcjach rodziców. Nie szukamy winnych, ale wspieramy rodziców w lepszym rozumieniu ich własnych zachowań, które niekiedy są odpowiedzią na naturalny i prawidłowy rozwój dziecka. W naszym ośrodku dbamy o całą rodzinę i relacje, które składają się na świat dziecka.

Psycholog dla dzieci

Psycholog dla dzieci pomoże Ci w sytuacjach, gdy masz problemy wychowawcze, trudności w relacji ze swoim dzieckiem, w trakcie rozwodu/separacji itp. Taki kontakt na pewno będzie słusznym rozwiązaniem. Już po kilku sesjach odczujesz znaczną ulgę, gdy zwiększy się Twoja świadomość wobec przyczyn zaistniałych niekomfortowych sytuacji rodzinnych. Nowe spojrzenie na proces dojrzewania i rozwoju dziecka jest już terapeutyczny sam w sobie, a tego na pewno możesz oczekiwać we współpracy z naszymi specjalistami w InRelatio. Ponadto Twoje dziecko również będzie lepiej radziło sobie z samym sobą, rówieśnikami, rodzeństwem, własnymi emocjami. Cała sytuacja rodzinna ulegnie zmianie a tzn. że każdy członek odniesie dla siebie korzyści, tym samym zostanie odzyskana naturalna równowaga. Ważnym czynnikiem jest, by dobrze nastawić swoje dziecko do współpracy, przedstawić mu korzyści np. lepszego samopoczucia po rozmowie z panią psycholog, unikać „szantażu” lub „karania” terapią za nieodpowiednie zachowanie dziecka. Sesje terapeutyczne wcale nie muszą być nieprzyjemne, trudne i wzbudzające strach. Często to okazja do poczucia więzi z rodziną, docenienie siebie wzajemnie, to budzące się pozytywne emocje i odczucie zrzucenia ciężaru.

Psycholog dziecięcy

W każdej rodzinie także może przydarzyć się kryzys czy okoliczności, które wzbudzają dysharmonię figury, jaką jest rodzina. Dzieci nie zawsze dobrze radzą sobie ze zmianami życiowymi tj.: rozwodem, separacją rodziców, zmianą miejsca zamieszkania, szkoły, dłuższą nieobecnością jednego członka rodziny, śmiercią kogoś bliskiego itp. Życie czasem zaskakuje i nie daje czasu na przygotowanie, tak więc kryzys w rodzinie może nadejść nieoczekiwanie. Najważniejsze jednak to zareagować i temu zaradzić. Dzieci często komunikują swoje trudności np. nagłym przejawianiem agresji, częstymi wybuchami płaczu, smutkiem, izolacją, oporem wobec czynności dnia codziennego. Jeśli taki stan utrzymuje się ponad dwa tygodnie, a Ty nie wiesz jak temu zaradzić, Twoje dotychczasowe reakcje odnoszą niewielkie rezultaty czy też pogłębiają lub utrwalają zachowania dziecka – czas by skorzystać z usług terapeutycznych. Psycholog dziecięcy wspomoże swoim doświadczeniem, wiedzą, kompetencjami, by teraźniejszy problem został skutecznie rozwiązany, świadomie rozpoznany, a przede wszystkim zastąpiony nowym wzorem zachowania. W InRelatio dążymy do pogłębiania relacji i wartości rodzinnych, by nabrały one zupełnie innego wymiaru.

Często zdarza się, że na pewnym etapie rodzicielstwo staje się nie lada wyzwaniem, dlatego w takich sytuacjach zapraszamy Cię do współpracy. Psycholog dziecięcy pomoże w rozpoznaniu potrzeb dziecka oraz symptomów, które wskazują na nieprawidłowości w jego rozwoju. Obserwacja zachowań dziecka, ich kontekstu jest kluczowym czynnikiem, który pomaga wejść na drogę zaradzenia trudnościom. Nie zawsze jest to jednak łatwe dla rodzica, zwłaszcza że np. młodsze dzieci nie potrafią wprost mówić o swych emocjach, a samo ich okazywanie może być niezrozumiałe lub inaczej odczytywane przez rodzica. Sesje terapeutyczne to bardzo dobra okazja do przyjrzenia się dziecku, próby wzajemnego zrozumienia i poczynienia kroków ku dobrej relacji, skutecznym sposobom wychowawczym. Również dla dzieci jest to przestrzeń do nauki mówienia o swoich uczuciach, by nie zamieniać ich od razu na dysfunkcyjne zachowania. Wszystko odbywa się w swobodnej atmosferze oraz okolicznościach zabawy (szczególnie, jeśli dotyczy to młodszych dzieci).

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.