Psycholog dla młodzieży Warszawa

Gdy nie poznajesz swojego, nastoletniego dziecka, lub martwią Cię jego zachowania i emocje

Gdy nie poznajesz swojego nastoletniego dziecka i martwią Cię jego zachowania, kiedy oddalacie się od siebie, a problemy narastają — to doskonały moment na reakcję. Jeśli nie wiesz jak pomóc dorastającemu nastolatkowi w uporaniu się z wyzwaniami młodzieńczego wieku, możemy zapewnić Cię, że we współpracy z nami odczujesz na tym polu pozytywną zmianę.

Psycholog dla młodziezy Warszawa

Konsultacje u psychoterapeuty młodzieży – jak przebiegają?

Konsultacje składają się łącznie z trzech spotkań z psychoterapeutą. Każde z nich trwa 50 minut. Pierwsza wizyta w naszym ośrodku to rozmowa rodziców z psychoterapeutą. Na tym etapie ważna jest swobodna i komfortowa wymiana informacji, dlatego nastolatek zapraszany jest do udziału dopiero na kolejnych etapach spotkań.

Konsultacja z terapeutą pomaga przede wszystkim nazwać i zrozumieć źródło problemu. Proces w niektórych przypadkach sprowadza się również do obserwacji określonych zachowań dziecka w domowej przestrzeni. Po trzech spotkaniach przygotowywany jest plan działania, który skupia się na rozwiązaniu trudności. Wszystkie wytyczne są omawiane wspólnie z rodzicami, by zwiększyć poczucie świadomości procesu terapeutycznego nastolatka.

Zalecenia

W zależności od potrzeb po konsultacjachmożemy zalecić

  • diagnozę psychologiczną dzieci i młodzieży,
  • psychoterapię indywidualną dzieci i młodzieży,
  • psychoterapię dla rodziców,
  • warsztaty dla rodziców,
  • psychoterapię rodzinną.

Psychoterapeuta dziecięcy

Dla kogo?

Psychoterapeuta pomoże w sytuacjach, kiedy reakcje, zachowania dziecka odbiegają od naturalnych, gdy rodzic ma poczucie, że wykraczają one poza “normę”.
Pracujemy nad rozwiązaniem różnorodnych problemów, m.in. takich jak: konflikty z rówieśnikami, trudności z komunikacją lub z nauką, agresywne zachowania, brakiem poczucia bliskości pomiędzy rodzicem a dzieckiem.
Ważnym jest, aby zareagować w sytuacji, która budzi niepokój. W InRelatio zajmiemy się kolejnymi krokami, aby wszystko wróciło do harmonii.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.