Psycholog dziecięcy Warszawa

Wejście na drogę pozytywnych zmian i wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju
Psycholog dziecięcy warszawa

Psycholog dla dzieci Warszawa

Psycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dla dzieci Warszawa

Kieruje swoją pomoc w szczególności do rodziców, którzy zauważają  u swojego dziecka niepokojące symptomy jego rozwoju czy zachowania. W takim przypadku terapia to bardzo ważny element  na drodze wychowania. Opiera się ona na pomocy dziecku w trudnościach, z jakimi na dany moment się zmaga, wspieraniu go w dążeniu do równowagi, by mógł szczęśliwie przechodzić kolejne etapy swojego dojrzewania.

Psycholog dla dzieci Warszawa

w swojej pracy dociera do źródła problemu u dziecka oraz stosuje odpowiednie formy terapii  – dostosowane do wieku, osobowości, stopnia jego rozwoju.

W trakcie sesji specjalista bierze pod uwagę rożne obszary funkcjonowania dziecka: jego stan  emocjonalny, behawioralny, formy i styl komunikacji, rozwój intelektualny, ruchowy. Dzięki temu narzędzia pracy, formy sesji dobierane są adekwatnie do potrzeb dziecka.

Gwarancją korzystania z usług psychologa dla dzieci jest atmosfera bezpieczeństwa, zaufania, dyskrecji, poprowadzenia młodego osobnika na drogę sprzyjających dla niego zmian, poprawy samopoczucia, własnej wartości. Każde dziecko traktowane jest indywidualnie.

Na spotkaniach indywidualnych nasi wykwalifikowani psycholodzy starają się tak dobierać formy pracy, aby skutecznie dotrzeć do każdego dziecka. Celem spotkań z psychologiem dziecięcym jest określenie przyczyn zachowań niepokojących rodzica czy nauczycieli oraz doprowadzanie tego zaburzonego obszaru do równowagi.

Psycholog dziecięcy Warszawa

Psycholog dla dzieci Warszawa

przybiera najczęściej formę spotkań jako połączenia zabawy z pracą psychologiczną, elementami poznania dziecka, jego emocji, stosunku do siebie samego i świata zewnętrznego.

Jeśli jako rodzic czujesz, że nie wszystko w rozwoju Twojego dziecka idzie płynnym torem – skorzystaj z pomocy psycholog dla dzieci Warszawa.  Im wcześniejsza reakcja – diagnoza, tym często szybsze, łatwiejsze zmiany w życiu dziecka oraz łagodniejsze przejście danego etapu.

Jeżeli  więc zauważasz, że Twoje dziecko wycofuje się, jest bardzo nieśmiałe, zalęknione czy też przesadnie emocjonalne, ma skłonności destrukcyjne – jest to sygnał alarmowy do podjęcia kroków pomocy w jego stronę.

Są także sytuacje, gdy więzi dziecko – rodzic są oziębione, rodzic ma poczucie oddalenia się dziecka od niego. Na sesjach z psycholog dziecięcym pracujemy również nad budowaniem bliższej relacji emocjonalnej pomiędzy rodzicem a dzieckiem, poprawą jakości ich więzi.

Psycholog dziecięcy warszawa

Psycholog dla dzieci Warszawa

Najczęstsze trudności u dzieci, z jakimi pracuje psycholog podczas spotkań indywidualnych:

– całościowe zaburzenia rozwoju, w szczególności przy Zespole Aspergera
– depresja
– podwyższony poziom lęku
– zaburzenia odżywania
– moczenie nocne
– trudności szkolne, tj. zaburzenia koncentracji uwagi, fobia szkolna
– trudności z nauką, w uczestnictwie w środowisku szkolnym
– ADHD
– uzależnienia od gier, Internetu, tv
– choroby przewlekłe
– niepełnosprawność ruchowa
– tiki
– zaburzenia emocji i trudności w relacjach rówieśniczych, rodzinnych
– zaburzenia zachowania i agresja
– adaptacyjne
– brak wiary w siebie, rezygnacja, postrzeganie poprzez ograniczenia
– niska samoocena, brak samoakceptacji

Psycholog dla dzieci – korzyści z sesji indywidualnych

Pomagamy przede wszystkim w powrocie dziecka do naturalnego rozwoju. Rozwiązujemy przyczyny trapiącego problemu czy dysfunkcji, który w zależności od podłoża i złożoności wpływał na codzienne funkcjonowanie dziecka oraz rodziny.

  • poprawa jakości życia dziecka, rodziców oraz całej rodziny
  • harmonijne relacje rodzinne
  • zdrowe relacje rówieśnicze
  • rozwiązanie trapiącego problemu
  • samoakceptacja
  • prawidłowy rozwój dziecka
  • prawidłowa koncentracja
  • umiejętne wyrażanie emocji
  • większa sprawność ruchowa
  • łatwiejsza adaptacja

Psycholog dziecięcy

W każdej rodzinie także może przydarzyć się kryzys czy okoliczności, które wzbudzają dysharmonię figury, jaką jest rodzina. Dzieci nie zawsze dobrze radzą sobie ze zmianami życiowymi tj.: rozwodem, separacją rodziców, zmianą miejsca zamieszkania, szkoły, dłuższą nieobecnością jednego członka rodziny, śmiercią kogoś bliskiego itp. Życie czasem zaskakuje i nie daje czasu na przygotowanie, tak więc kryzys w rodzinie może nadejść nieoczekiwanie. Najważniejsze jednak to zareagować i temu zaradzić. Dzieci często komunikują swoje trudności np. nagłym przejawianiem agresji, częstymi wybuchami płaczu, smutkiem, izolacją, oporem wobec czynności dnia codziennego. Jeśli taki stan utrzymuje się ponad dwa tygodnie, a Ty nie wiesz jak temu zaradzić, Twoje dotychczasowe reakcje odnoszą niewielkie rezultaty czy też pogłębiają lub utrwalają zachowania dziecka – czas by skorzystać z usług terapeutycznych. Psycholog dziecięcy wspomoże swoim doświadczeniem, wiedzą, kompetencjami, by teraźniejszy problem został skutecznie rozwiązany, świadomie rozpoznany, a przede wszystkim zastąpiony nowym wzorem zachowania. W InRelatio dążymy do pogłębiania relacji i wartości rodzinnych, by nabrały one zupełnie innego wymiaru.

Często zdarza się, że na pewnym etapie rodzicielstwo staje się nie lada wyzwaniem, dlatego w takich sytuacjach zapraszamy Cię do współpracy. Psycholog dziecięcy pomoże w rozpoznaniu potrzeb dziecka oraz symptomów, które wskazują na nieprawidłowości w jego rozwoju. Obserwacja zachowań dziecka, ich kontekstu jest kluczowym czynnikiem, który pomaga wejść na drogę zaradzenia trudnościom. Nie zawsze jest to jednak łatwe dla rodzica, zwłaszcza że np. młodsze dzieci nie potrafią wprost mówić o swych emocjach, a samo ich okazywanie może być niezrozumiałe lub inaczej odczytywane przez rodzica. Sesje terapeutyczne to bardzo dobra okazja do przyjrzenia się dziecku, próby wzajemnego zrozumienia i poczynienia kroków ku dobrej relacji, skutecznym sposobom wychowawczym. Również dla dzieci jest to przestrzeń do nauki mówienia o swoich uczuciach, by nie zamieniać ich od razu na dysfunkcyjne zachowania. Wszystko odbywa się w swobodnej atmosferze oraz okolicznościach zabawy (szczególnie, jeśli dotyczy to młodszych dzieci).

Prowadzący:

Psychoterapeuta Warszawa
Krzysztof Błażejewski
UMÓW WIZYTĘ
Krzysztof Błażejewski
Psycholożka, psychoterapeutka
Katarzyna Surowiec
UMÓW WIZYTĘ
Katarzyna Surowiec
Psychoterapeutka
Katarzyna Bojarun
UMÓW WIZYTĘ
Katarzyna Bojarun
Psycholożka, Psychoterapeutka
Olga Szewczyk
UMÓW WIZYTĘ
Olga Szewczyk
Psycholożka, Psychoterapeutka
Jolanta Jastrzębska
UMÓW WIZYTĘ
Jolanta Jastrzębska

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.