Psychoterapia dla par

Gdy partnerzy
zaczynają się od siebie oddalać

InRelatio

Psychoterapia dla par Warszawa

Terapia małżeńska Warszawa

Terapia par Warszawa

Harmonijna relacja rodziców to fundament dla rodzinnych relacji. Gdy partnerzy po przyjściu na świat dziecka nie potrafią odnaleźć się w nowej rzeczywistości, zostaje on zachwiany. Taki kryzys ma ogromny wpływ na rozwój, zachowania i postrzeganie świata przez dziecko. Dobrze jest w takiej sytuacji zareagować jak najszybciej – gdy pojawia się oddalenie, brak bliskości. Szansą na powrót do równowagi, odbudowanie więzi pomiędzy dwojgiem jest praca nad relacją z psychoterapeutą.

W naszym ośrodku prowadzimy psychoterapię par na każdym etapie życia rodzinnego i stażu związku. Pomagamy już w momencie, gdy para napotyka na trudności z poczęciem dziecka lub czeka na jego przyjście na świat. Pracujemy także z rodzicami, którzy nie radzą sobie z nową sytuacją z powodu zdarzeń z przeszłości, u których uruchamiają się szkodliwe mechanizmy działania. Zdarza się także, że parom brakuje dawnej bliskości – w tej sytuacji pomagamy wzbudzić w nich na nowo źródło łączącego ich uczucia.

Podczas spotkań, które trwają po 75 minut, uczymy, jak odnaleźć się w nowej rzeczywistości zarówno parom, jak i rodzicom. Wspieramy w zrozumieniu wzajemnych potrzeb i łączeniu stałych wartości życia rodzinnego z tymi ulegającymi nieustannej zmianie. Pomagamy również parom w poprawie komunikacji, która wpływa na lepszą jakość relacji i życia całej rodziny.

Psychoterapia dla par jest dedykowana na pewno dla dwojga ludzi, którzy bez żadnego przymusu chcą wprowadzić świadome zmiany w obrębie swojej relacji. Budowanie dojrzałych relacji wiąże się przede wszystkim ze znajomością siebie oraz własnych emocji, ponieważ tylko taką drogą rozpoznanie ich u drugiego człowieka jest znacznie łatwiejsze. Naturalne jednak jest, że pomiędzy dwojgiem ludzi dochodzi do nieporozumień, konfliktów, ostrzejszych wymian zdań. Tak naprawdę, aby relacja zaczęła mieć solidną podstawę, musi przetrzeć się szlak wzajemnej komunikacji , a odbywa się to na różne sposoby. Wzajemny dialog z czasem jednak może przerodzić się w konstruktywny, opanowany, dążący do zgody dialog – potrzeba jednak do tego pracy nad sobą. Bardzo istotne i ważne jest, by uznawać osobę, z którą tworzymy relację w pełni, z jej odmiennością. Na sesjach dedykowanym parom rozwijana jest umiejętność słuchania, akceptacji, asertywności, a także otwartego mówienia o sobie i swoich potrzebach. Cały proces nastawiony jest na obudowę, poprawę więzi między partnerami.

Prowadzący:

psycholog, psychoterapeuta młodzieży, dorosłych, par oraz rodziców
Krzysztof Błażejewski
UMÓW WIZYTĘ
Krzysztof Błażejewski
Psycholożka, Psychoterapeutka
Jolanta Jastrzębska
UMÓW WIZYTĘ
Jolanta Jastrzębska

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.