Psychoterapia indywidualna młodzieży

Wejście na drogę pozytywnych zmian i
wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju

InRelatio

Psychoterapia młodzieży Warszawa

Psychoterapia indywidualna młodzieży to spotkania mające na celu wsparcie w trudnym czasie ich rozwoju, na drodze do samopoznania, zrozumienia, zgody i akceptacji na otaczający świat i siebie. Psychoterapia prowadzi na drogę pozytywnych zmian w życiu nastolatka.

Na sesjach obowiązuje zasada poufności. Terapeuta zachowuje wszystko, co zostaje wypowiedziane w trakcie sesji. Im starszy nastolatek, tym bardziej podczas wspólnych spotkań zachowana jest jego potrzeba autonomii. W przypadku kiedy terapeuta uzna, że jakaś informacja byłaby cennym źródłem wiedzy dla rodzica oraz wpłynęłaby pozytywnie na skuteczność terapii – najpierw rozmawia o tym z nastolatkiem a w swoich działaniach dąży do uzyskania od niego zgody na jej przekazanie.

W naszej pracy dbamy o to, aby młody człowiek czuł się wysłuchany, uszanowany oraz zaakceptowany w każdej sytuacji, z jaką na dany moment się boryka.

Czas i częstotliwość spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb. Zwykle spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają po 50 minut.
Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa

W czasie psychoterapii indywidualnej zarówno w przypadku dzieci jak i młodzieży bardzo ważne jest zaangażowanie rodziców. Jeśli zajdzie potrzeba mogą oni być zapraszani co jakiś czas na sesje, aby spojrzeć na obecny proces z innej strony. Odbywa się to za zgodą nastolatka, z którym wcześniej omawiany jest udział rodziców w spotkaniu. Niezależnie jednak od tego czy obecność rodziców jest wymagana – ważne jest, aby rodzice mieli świadomość i wiedzę, w jaki sposób odpowiednio wspierać nastolatka. Cenne jest, by rozumieli w tym wszystkim również swoje własne emocje i zachowania w stosunku do swojego dziecka.

Prowadzący:

Psychoterapeuta Warszawa
Krzysztof Błażejewski
UMÓW WIZYTĘ
Krzysztof Błażejewski
Psycholog, Psychoterapeutka Warszawa
Anna Marczyńska
UMÓW WIZYTĘ
Anna Marczyńska

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.