Psychoterapia indywidualna młodzieży

Wejście na drogę pozytywnych zmian i
wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju

InRelatio

Psychoterapia młodzieży Warszawa

Psychoterapia indywidualna młodzieży to spotkania mające na celu wsparcie w trudnym czasie ich rozwoju, na drodze do samopoznania, zrozumienia, zgody i akceptacji na otaczający świat i siebie. Psychoterapia prowadzi na drogę pozytywnych zmian w życiu nastolatka.

Na sesjach obowiązuje zasada poufności. Terapeuta zachowuje wszystko, co zostaje wypowiedziane w trakcie sesji. Im starszy nastolatek, tym bardziej podczas wspólnych spotkań zachowana jest jego potrzeba autonomii. W przypadku kiedy terapeuta uzna, że jakaś informacja byłaby cennym źródłem wiedzy dla rodzica oraz wpłynęłaby pozytywnie na skuteczność terapii – najpierw rozmawia o tym z nastolatkiem a w swoich działaniach dąży do uzyskania od niego zgody na jej przekazanie.

W naszej pracy dbamy o to, aby młody człowiek czuł się wysłuchany, uszanowany oraz zaakceptowany w każdej sytuacji, z jaką na dany moment się boryka.

Czas i częstotliwość spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb. Zwykle spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają po 50 minut.
Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa

W czasie psychoterapii indywidualnej zarówno w przypadku dzieci jak i młodzieży bardzo ważne jest zaangażowanie rodziców. Jeśli zajdzie potrzeba mogą oni być zapraszani co jakiś czas na sesje, aby spojrzeć na obecny proces z innej strony. Odbywa się to za zgodą nastolatka, z którym wcześniej omawiany jest udział rodziców w spotkaniu. Niezależnie jednak od tego czy obecność rodziców jest wymagana – ważne jest, aby rodzice mieli świadomość i wiedzę, w jaki sposób odpowiednio wspierać nastolatka. Cenne jest, by rozumieli w tym wszystkim również swoje własne emocje i zachowania w stosunku do swojego dziecka.

Prowadzący:

Psychoterapeutka Warszawa
Ewa Jaguszewska
zobacz
Ewa Jaguszewska
Psychoterapeuta Warszawa
Krzysztof Błażejewski
zobacz
Krzysztof Błażejewski
Psychoterapeutka Warszawa
Katarzyna Ostrowska
zobacz
Katarzyna Ostrowska
Psychoterapeutka indywidualna, par, rodzin i rodziców Warszawa
Marta Drzewiecka
zobacz
Marta Drzewiecka
Psycholog, psychoterapeutka Warszawa
Anna Marczyńska
zobacz
Anna Marczyńska
Psycholog, pedagog, psychoterapeutka Warszawa
Katarzyna Jamrozik
zobacz
Katarzyna Jamrozik
Psychoterapeutka Warszawa
Magdalena Gołuchowska
zobacz
Magdalena Gołuchowska

PSYCHOLOG

Psycholog dla młodzieży Warszawa

Pomoc świadczona w stronę dorastających jest kluczem do naturalnego rozwoju na każdym etapie ich życia.

Psycholog dla młodzieży Warszawa kieruje swą pomoc w stronę dorastających nastolatków, którzy sprawiają trudności wychowawcze, mają niskie poczucie własnej wartości lub coś w ich życiu spowodowało, że przestali mieć na nie rzeczywistą chęć. Życie różnie doświadcza każdego, ale nigdy nic nie jest stracone. Wiek dorastania swoimi prawami się rządzi, dlatego warto podjąć odpowiednie działania, by szlifować i naprowadzać młodego człowieka na te piękne wartości, które ma w sobie. Młodzież przechodząc w kolejne fazy swojego rozwoju nieustannie poznaje i odkrywa siebie. Często towarzyszy im przy tym zagubienie, ale właśnie po to jesteśmy – pełni profesjonalizmu, z odpowiednim podejściem dla każdego. Otworzenie świata wewnętrznego młodego człowieka na sesji jest kluczem do skutecznej pomocy. W InRelatio każde spotkanie z psychologiem odbywa się w atmosferze zaufania, indywidualnym tempie, z dużą dozą cierpliwości i zrozumienia tego, co przeżywa młody człowiek.

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.