Psychoterapia indywidualna młodzieży

Wejście na drogę pozytywnych zmian i
wsparcia dzieci w ich naturalnym rozwoju

InRelatio

Psychoterapia młodzieży Warszawa

Psychoterapia indywidualna młodzieży to spotkania mające na celu wsparcie w trudnym czasie ich rozwoju, na drodze do samopoznania, zrozumienia, zgody i akceptacji na otaczający świat i siebie. Psychoterapia prowadzi na drogę pozytywnych zmian w życiu nastolatka.

Na sesjach obowiązuje zasada poufności. Terapeuta zachowuje wszystko, co zostaje wypowiedziane w trakcie sesji. Im starszy nastolatek, tym bardziej podczas wspólnych spotkań zachowana jest jego potrzeba autonomii. W przypadku kiedy terapeuta uzna, że jakaś informacja byłaby cennym źródłem wiedzy dla rodzica oraz wpłynęłaby pozytywnie na skuteczność terapii – najpierw rozmawia o tym z nastolatkiem a w swoich działaniach dąży do uzyskania od niego zgody na jej przekazanie.

W naszej pracy dbamy o to, aby młody człowiek czuł się wysłuchany, uszanowany oraz zaakceptowany w każdej sytuacji, z jaką na dany moment się boryka.

Czas i częstotliwość spotkań ustalamy indywidualnie, w zależności od potrzeb. Zwykle spotkania odbywają się raz lub dwa razy w tygodniu i trwają po 50 minut.
Psychoterapeuta dla młodzieży Warszawa

W czasie psychoterapii indywidualnej zarówno w przypadku dzieci jak i młodzieży bardzo ważne jest zaangażowanie rodziców. Jeśli zajdzie potrzeba mogą oni być zapraszani co jakiś czas na sesje, aby spojrzeć na obecny proces z innej strony. Odbywa się to za zgodą nastolatka, z którym wcześniej omawiany jest udział rodziców w spotkaniu. Niezależnie jednak od tego czy obecność rodziców jest wymagana – ważne jest, aby rodzice mieli świadomość i wiedzę, w jaki sposób odpowiednio wspierać nastolatka. Cenne jest, by rozumieli w tym wszystkim również swoje własne emocje i zachowania w stosunku do swojego dziecka.

Prowadzący:

Psychoterapeuta Warszawa
Krzysztof Błażejewski
zobacz
Krzysztof Błażejewski
Psychoterapeutka Warszawa
Katarzyna Ostrowska
zobacz
Katarzyna Ostrowska
Psycholog, psychoterapeutka Warszawa
Anna Marczyńska
zobacz
Anna Marczyńska
Psychoterapeutka Warszawa
Magdalena Gołuchowska
zobacz
Magdalena Gołuchowska
Psychoterapeuta
Agnieszka Bloch
zobacz
Agnieszka Bloch
Psychoterapeutka
Julia Bartosik
zobacz
Julia Bartosik
Psychoterapeutka
Agnieszka Mazur
zobacz
Agnieszka Mazur
Psychoterapeutka, psycholog
Anna Dragan
zobacz
Anna Dragan

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.