Psychoterapia rodzinna

Wypracowanie harmonijnej relacji
i dobrego sposobu komunikacji

Psychoterapia rodzinna

Terapia
rodzinna
Warszawa

Psychoterapia rodzinna to cykl spotkań, na których terapeuta pracuje jednocześnie z rodzicami i dzieckiem. Niezależnie od wieku dziecka terapia ma głęboki sens oraz wprowadza pozytywne zmiany w jego rozwoju. Specjaliści dobierają metody indywidualnie, mając na uwadzę odmienność i wrażliwość każdego. Terapia koncentruje się na wsparciu całego systemu rodzinnego, odbudowaniu więzi, poprawie komunikacji i wypracowaniu dobrych nawyków, które wzmocnią relacje.

Terapia rodzinna dotyczy szerokiego spektrum problemów: konfliktów matka – ojciec, rodzic – dziecko, trudności wychowawczych, kłopotów dziecka w relacjach z rówieśnikami czy bliskimi. Nasi specjaliści zajmują się każdego rodzaju istotnymi symptomami, nad którymi pracuje się podczas terapii, by zachować zdrową dynamikę rodzinną. Taka jest możliwa do wypracowania a pierwszym krokiem jest na pewno podjęcie działania poprzez terapię rodzinną.

Celem terapii jest wypracowanie harmonijnej relacji, jasnego sposobu komunikowania się. Spotkania zaczynamy od omówienia objawów – razem przyglądamy się temu, co dzieje się w rodzinie. Nie koncentrujemy się na szukaniu “winnych” problemu, ale próbujemy odnaleźć drogę do wspólnego porozumienia. Wzajemna akceptacja, zrozumienie, łatwość w wyrażaniu swoich potrzeb innym członkom rodziny to jedne z pozytywnych konsekwencji pracy terapeutycznej w InRelatio.

Terapia małżeńska Warszawa

Psychoterapia rodzinna Warszawa

W naszym gabinecie znajduje się zarówno przestrzeń dla małżeństw bezdzietnych oraz tych z dziećmi. Terapia bazuje na zasadach wsparcia systemu rodzinnego niezależnie od ilości członków tworzących ten system. Terapia małżeńska wzmacnia poczucie bliskości, odbudowuje te wartości, które zostały zatracone, przysłonięte jakimś niepożądanym schematem działania.

W InRelatio zawsze staramy się wydobywać z relacji rodzinnych wszystko co najlepsze, wyjaśniając przy tym przyczyny niesprzyjających nawyków, zachowań, gwałtownych, niezrozumiałych emocji. Świadomość okoliczności, źródła problemu ma ogromny wpływ na trwałą zmianę dynamiki danej relacji.

Sesje terapii rodzinnej trwają po 75 minut i zazwyczaj odbywają się raz na dwa tygodnie. Należy pamiętać, że terapia rodzinna wymaga czasu, a metody terapeutyczne są ustalane z uwzględnieniem potrzeb całej rodziny. Tym samym pokazuje to, że rodzina tak również powinna funkcjonować na codzień – szanując wzajemnie swoje zdanie, biorąc pod uwagę uczucia i potrzeby każdego członka rodziny. Wspólne podejmowanie decyzji przybliża do siebie, buduje piękny pomost porozumienia i empatii. Uznajemy więc, że psychoterapia to rozwój, którego przebieg uzgadniamy wspólnie, tak aby każdy czuł się bezpiecznie i komfortowo nie tylko podczas sesji, ale i wnosząc te wartości do codziennego życia rodzinnego.

Prowadzący:

Mediator rodzinny, superwizor Warszawa
Małgorzata Drozd
UMÓW WIZYTĘ
Małgorzata Drozd
Mediator rodzinny, superwizor Warszawa
Tamara Pocent
UMÓW WIZYTĘ
Tamara Pocent
Psycholożka, psychoterapeutka
Katarzyna Surowiec
UMÓW WIZYTĘ
Katarzyna Surowiec

Zarezerwuj wizytę u naszych specjalistów

Z nami lepiej
zrozumiesz siebie
i swoje dziecko
Witryna korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Korzystanie z Witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystywanie plików cookies.